.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Хаски Ски Ко Платнена Уметност Од Рајан Фаулер

Заштитен знак Ликовна Уметност Хаски Ски Ко Платнена Уметност Од Рајан Фаулер

Оценки на купувачот:

DEN 383.84
Од стоката
Во магацинот

Уметник : Рајан Фаулерсубјект : Животински Стил : Скандинавски Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија содржи реклама за скијачка компанија со илустрација на скијање на хаски по рид. Истакнати Бои : Тен, Бела, Црна, Портокалова, Сива, Светло Сина, Зелена Рајан Фаулер е илустратор и графичар со седиште во Чикаго и Мидлбери, Вермонт. Рајан го доби СВОЕТО МНР Од Факултетот За Дизајн На Род Ајленд каде студираше фотографија. Неговиот уметнички процес беше информиран од неговата студија за фотографија и методи за фотографско печатење, и во темната соба и на компјутерот. Рајан користи хибрид од традиционални и модерни техники користејќи цртежи, слики и алатки за илустрација базирани на компјутер. Рајан опфаќа различни теми со својата работа, вклучувајќи животни, пејзажи, детска уметност, типографија и графички дизајн. Неговата работа е инспирирана од природата, рекламниот дизајн и иконографијата На Нова Англија и Северозападниот Дел на Пацификот. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. реклама за скијачка компанија со илустрација на хаски скијање по рид.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата