.

.

Дорман 692-Единица За Испраќање Резервоар За Гориво За Специфични Модели на Форд Одговара избери: 1990 - ФОРД Ф150, 1990 - Форд Ф250

Дорман 692-Единица За Испраќање Резервоар За Гориво За Специфични Модели на Форд Одговара избери: 1990 - ФОРД Ф150, 1990 - Форд

Оценки на купувачот:

DEN 4435.84
Од стоката
Во магацинот

Оваа единица за испраќање резервоар за гориво е дизајнирана да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналната единица на одредени апликации. Изработен од квалитетни материјали, тој е дизајниран за сигурни перформанси и издржливост. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - оваа единица за испраќање резервоар за гориво е дизајнирана да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналната единица на одредени апликации. Ја враќа функционалноста-сигурна замена за оригинален дел што не успеа поради внатрешно откажување на сензорот. Издржлива конструкција - овој дел е направен од квалитетни материјали за да се обезбедат сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Одговара Изберете : 1990-1991 форд Ф150 1990-1991 форд Ф250 1990-1991 форд Ф350 1991 ФОРД Ф и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата