.

.

Империјал CT TDW Diamond 10K жолто злато кластерски обетки обетки

Империјал CT TDW Diamond 10K жолто злато кластерски обетки обетки

Оценки на купувачот:

DEN 0.67
Од стоката
Во магацинот

Рафиниран изглед за кој било ден во неделата, овие обетки обетки од дијаманти ги прават секој ден посебен. Изработено во 10к жолто злато, секоја обетка има кластер на треперливи тркалезни дијаманти, поставени во кружна рамка. Тркалезна рамка на ореол на треперливи тркалезни дијаманти, граничи со детали за милигрена, го обвиткува центарот. Зрачи со 1/2 ct. Т.В. На дијаманти и светло полиран сјај, овие пост обетки се удобно со грбот на триење. Природен дијамант. Јасност : I2. Боја : H-I. Поставување : Пав.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата