.

.

Боја 30' 43 '52.44' Беж Големина На Правоаголен Триаголник Супер Прстен Сонце Сенка Плови CTAWTN Крошна Тенди Нијанси За Патио - Комерцијални Тешки-ГСМ-Години Гаранција

Боја 30' 43 '52.44' Беж Големина На Правоаголен Триаголник Супер Прстен Сонце Сенка Плови CTAWTN Крошна Тенди Нијанси За Патио

Оценки на купувачот:

DEN 2239.84
Од стоката
Во магацинот

Нов дизајн на патент : Изработен од 260 гсм пропустлива дополнителна тешка ткаенина, тешки нерѓосувачки прстени за монтирање и кабелски жици вградени во рабови за дополнителна издржливост и изглед.Дебел, девствен, ув-стабилизиран материјал : Нашето едро во сенка е направено од 260 GSM 100% девствен (нерециклиран) HDPE материјал кој е лабораториски тестиран за 20000 часа изложеност НА УВ. Тој е 70% потрајен од рециклираниот HDPE и се третира со соединение стабилизирано СО УВ ЗА да се спречи сушење, кинење и избледување.95% УВ блокада и ткаенина што дише : нашето едро во сенка блокира 95% од штетните УВ зраци и значително ја намалува изложеноста на температура и сончева светлина во засенчени области. Ткаенината што дише овозможува воздухот и водата слободно да течат и е отпорна и на оштетување ОД УВ и вода.Водич за инсталација : Потребни Се Хардверски комплети За Инсталација и се продаваат одделно. Секој Д-прстен бара едно кабелско јаже (не користете најлонски јажиња бидејќи лесно се кршат). Поврзете ги другите краеви на каблите со постојните столбови, дрвја или ѕидови со хардверски комплети за едрење во сенка (препорачуваме да користите хардверски комплети Во Боја И кабли за најдобри перформанси и изглед).Мерење и гаранција : нашите едра во сенка се мерат Од Д-прстен до Д-прстен, оставајќи 1-1, 5 стапки простор за хардверскиот комплет помеѓу Сенката Плови Д-прстен и точките за монтирање. Сите рабови се завршени малку закривени за да се спречи доделување. Едрата во сенка доаѓаат со 5-годишна целосна гаранција под нормални временски услови и услови на употреба. Надградете го вашиот надворешен простор со нашите супер тешки едра во сенка и уживајте во придобивките од дополнителната издржливост, заштитата ОД УВ И ткаенината што дише. Нашите едра во сенка доаѓаат со 5-годишна целосна гаранција и ние сме посветени на вашето 100% задоволство. Земете ја вашата сенка плови денес и почнете да уживате во вашата оаза на отворено!. ● Гаранција : 5 Години Ограничена Гаранција. ● Боја : Беж. ● Прилагодена Големина : Достапна. ● Прилагодено Време За Обработка На Нарачката : 2 - 3 Работни Дена.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата