.

.

Кралска Виолетова Продолжен Живот Филтер За Масло 20-59, Филтер За Моторно Масло За Буик, Шевролет, Понтијак, Сатурн, Кадилак, ГМЦ, Олдсмобил, Кабина За Проверка, Џип, И?

Кралска Виолетова Продолжен Живот Филтер За Масло 20-59, Филтер За Моторно Масло За Буик, Шевролет, Понтијак, Сатурн, Кадилак,

Оценки на купувачот:

DEN 177.60
Од стоката
Во магацинот

Целта на задниот вентил против одвод е да избегне суво палење што навистина може да се меле на вашиот мотор. Во Кралската Виолетова Боја, ние се фокусираме исклучиво на развој на најсовремени лубриканти за да ги изведеме другите нафтени брендови. Кралската Виолетова може да се пофали со 99% ефикасност на филтрација на 25 микрони или поголеми, и 80% на 10 микрони. Кралската Виолетова е компатибилна со сите синтетички и конвенционални масла. Валканите или затнатите филтри за масло можат да овозможат загадувачите да поминат низ или да го блокираат протокот на масло во вашиот мотор. Нашиот вентил е изграден да трае, изграден од издржлив силикон кој ја надминува стандардната гума и на екстремни топли и на ниски температури. Продолжен Живот Филтер За Масло.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата