.

.

Примарен сребрен стерлинг сребрен родиум перидот дијамантски прстен

Примарен сребрен стерлинг сребрен родиум перидот дијамантски прстен

Оценки на купувачот:

DEN 3.00
Од стоката
Во магацинот

Примачувачки и шик, овој прстен од сребрена скапоцен камен од родиум, сигурно ќе го воодушеви. Нагласено со зелена перидот во форма на круша од 5х3мм, заедно со пенливи кружни природни дијаманти кои формираат прекрасен дизајн на цвет, овој прстен е идеален подарок за себе или за вашите најблиски. Овој прстен е достапен во големината на прстот 8, Gemstones тежи 0,86 cttw.metal Тежина : 2,57 грамсјева тип : стил на фининг : Gemstone and Diamond Flower Ringgend : Greenshape : Pearsize : 5mm x 3mmweight : 0,86 cttwquantity : 5jewelry Поставување : Prong Diamond Детали : Облик : Тркалезна тежина : 0,04 CTTWQuantity : 11 jewelry Поставување : Prong, Bezelyour Item Artes Agires Intements во комплементарна зелена кутија за подароци со бела лак, совршено за безбедносноста или давање на подароци за подароци или давање подарок .Пана на потеклото : Тајланд Стерлинг Сребрена, родиум-позлатена, цврста, скапоцен камен, дијамант.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата