.

.

Трговска марка ликовна уметност „Снежард“ платно уметност од Анелеин Беукенкамп

Трговска марка ликовна уметност „Снежард“ платно уметност од Анелеин Беукенкамп

Оценки на купувачот:

DEN 0.33
Од стоката
Во магацинот

Уметник : Annelein Beukenkamp Subject : Animals Style : Модерни и современи производи Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црвен кардинал над сина позадина. Моите акварели и пристапот кон сликарството постојано се развиваат. Јас навистина уживам во убавиот начин на кој пигментите се мешаат и комуницираат на свежо белата хартија. Акварел е моја радост и страст и сè уште има многу да ме научи. Јас сум член на потпис на Акционерското општество во Вермонт и имам освоено неколку награди на различни места низ државата. Учествувам во многу годишни групни и Jureied Show, од кои некои го вклучија Фестивалот за уметност во Страттон, предвиден во пастирски амбиент, фарми на Шелбурн, уметност на планината, сено, размислувања за пристаништето во сливот и уметноста во тркалезна штала, Ваитсфилд. Мојата омилена тема продолжува да бидат оние некогаш шарени и разновидни цвеќиња. Тие добро се одвиваат на медиумот и ми дозволуваат да ја истегнам мојата палета до својот целосен капацитет. Јас се стремам да фатам „суштина“ на цути, а не нејзината точна репродукција. Мислам дека причината поради која уживам да ги сликам сите тие цвеќиња, произлегуваат од моето детство во Холандија, возејќи по поле по полето на експлозивна боја на патот кон куќата на баба ми. Моите слики можат да се видат во разни галерии низ државата и неодамна имав неколку мои слики репродуцирани како ограничено издание Giclee отпечатоци. Моите акварели се во приватни и корпоративни колекции низ целиот свет. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Црвен кардинал над сина позадина.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата