.

.

Кенија Рачно Врежана Природна Лажица За Готвење Лопатка Од Маслиново Дрво

Кенија Рачно Врежана Природна Лажица За Готвење Лопатка Од Маслиново Дрво

Оценки на купувачот:

DEN 1.67
Од стоката
Во магацинот

Дрвена лажица за готвење* форма На Лопатка* Изработена од маслиново дрво* шема На Зрно Од Природно дрво* 11" должина, 3 " ширина * Само За Миење Раце * редовно Нанесувајте масло за одржување* Рачно издлабено од племето Камба* Одржливо извори* Направено во Кенија-резбата На Дрво им обезбедува на занаетчиите Во Африка одржлив извор на приход за нивната изработка. Во Кенија, резбата на дрво ја практикува племето Камба. Резбата на дрво е дел од духовноста На Камба. Тие веруваат Дека Бог, кој го нарекуваат Нгаи, им дава форма на сите живи суштества. Резбата луѓето од Камба ја гледаат како еден од креативните напори на Нгаи.Ние извори производи од дрво работилници низ Руанда, Кенија и Гана. Нашите производи првенствено се направени од маслиново дрво и жакаранда дрво. Можете да ја разгледате нашата колекција на чинии за салата, топки, лажици за готвење, табли за сирење и домашен декор. Нашите омилени од колекцијата се рачно врежани чинии од маслиново дрво. Тие се совршени за сервирање јадење или употреба како сад за салата. Вештината и изработката на занаетчиите може да се видат во мазната завршница, природното жито и врежаните детали. Сите производи од колекцијата се етички извори. Кенија Рачно Врежана Природна Лажица За Готвење Лопатка Од Маслиново Дрво.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата