.

.

Нурисон Фантазија Цветни Современа Сива 5 ' 7 '6 Површина Килим

Нурисон Фантазија Цветни Современа Сива 5 ' 7 '6 Површина Килим

Оценки на купувачот:

DEN 1243.36
Од стоката
Во магацинот

Овие прекрасни преодни килими се прецизно изработени со предива со висока густина, рачно закачени и рачно врежани за дополнителна текстура и димензија. Волшебните дизајни и шарените нијанси се собираат за да создадат магичен амбиент за секој ентериер. Оваа колекција е навистина задоволство за сетилата. Бујна цветна во неверојатна палета на лосос, корали, бела и зелена боја на сонлива позадина од чај, дава суптилна софистицираност на која било област. Рачно закачени, предива со висока густина и прекрасна рачна резба му даваат на овој преоден килим неверојатна сензорна привлечност. Лесно чистење и одржување на самото место. Идеален за области со густ сообраќај како ходници и дневни соби. Врежан финиш за дополнителна длабочина и текстура. Килим рампа препорачува. Рачно изработените килими се уникатни уметнички дела и ниту еден од нив не е ист. Боите може малку да се разликуваат. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата