.

.

&N Комплет За Внесување Ладен Воздух: Високи Перформанси, Гарантирано Зголемување На Коњските Сили: 50-Државен Правен: 1999-АУДИ 57-0477

&N Комплет За Внесување Ладен Воздух: Високи Перформанси, Гарантирано Зголемување На Коњските Сили: 50-Државен Правен: 1999-АУДИ

Оценки на купувачот:

DEN 1.67
Од стоката
Во магацинот

КАРАКТЕРИСТИКИ * Дизајниран за зголемување НА КС И Забрзување* Конструиран До Специфичен Дизајн На Возилото* Лесен За Инсталирање, Обично за 90 минути или помалку!* Трае до 100. К&Н системите за внесување воздух се еден од најлесните начини за гарантирање на зголемување на коњските сили.ВО Магацинот ОМБ, ние се стремиме да обезбедиме најголем избор и квалитет на делови за вашата опрема за надворешна енергија. Тие ќе ја заменат фабричката воздушна кутија која обезбедува технологија за филтрирање на воздухот Со Висок Проток и поголема големина на филтерот за воздух. Дино Тестирано : Дино-тестирано за гарантирано зголемување на коњските сили и забрзување без потреба ОД еку мелодија. Подобрен Звук На Моторот : Слушнете ја моќноста под хаубата.* Генерал IK&N 57i генерал I Индукциски Комплети искористете го дополнителниот проток на воздух обезбеден од преголем филтер за воздух ослободен од рестриктивната фабричка кутија за воздух.* Генерал IIK&N 57i Генерација II Индукциски Комплети се изградени првенствено за Европски возила. Заштита од светска Класа : Поместување на границите на заштитата на моторот со заштита на вашиот мотор од штетни загадувачи. К&Н 57и Комплетите За Индукција на Перформанси се одличен начин и во многу случаи единствениот начин да се зголеми протокот на воздух и перформансите на моторот. Лесно Одржување : не е потребно чистење на филтерот до 100.К&Н 57и Комплетите За Индукција На Перформанси се специјално дизајнирани за секое различно возило и ќе го ослободат вашиот автомобил од ограничувањето на големината што доаѓа со фабричката воздушна кутија. Секој комплет е дизајниран да обезбеди моќност низ опсегот НА ВРТЕЖИ во МИНУТА.000 Милји Пред Да Биде Потребна Услуга (во зависност од условите за возење)* Милион Милји Ограничена Гаранција* Го Заменува ОЕМ Филтерот И Воздушната Кутија* Филтерот За Воздух Се Пере И Може Да Се Користи Повеќекратно* Работи Со Оригинална Опрема Производител Компјутерски Системи " К&Н Комплет За Внесување Ладен Воздух : Високи Перформанси, Гарантирано Зголемување На Коњските Сили : 50-Државен Правен : 1999-2006 АУДИ (ТТ, Тт Кватро)57-0477 Крајна долговечност : 10-годишна/милионска Милја Ограничена Гаранција штити за животниот век На вашето Возило. Оваа добитна комбинација ќе ги зголеми коњските сили и ќе звучи одлично. Загарантирано Зголемување На Коњските Сили : Дино-тестирано со до 50% поголем проток на воздух од рестриктивниот филтер за воздух во фабричката кутија и доводната цевка. Лесен За Инсталирање : вклучување на завртки за помалку од еден час со основни рачни алатки.Ви требаат други делови за да го завршите вашиот проект? Проверете го нашиот огромен каталог-го имаме тоа што го имате need.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата