.

.

Облик на круша, бел кубни цирконија солитер прстен во сребро сребро

Облик на круша, бел кубни цирконија солитер прстен во сребро сребро

Оценки на купувачот:

DEN 2.00
Од стоката
Во магацинот

Од колекцијата на 125 -годишнината од Сваровски, овој извонреден прстен е изработен од најквалитетното сребро, кое е позлатено во родиум за да се спречи оцрнување и одржување на траен, сјаен сјај. Резултатот е високо полиран, блескав, уникатен, но класично стилизиран прстен. Главниот момент на овој прстен е 125-годишнината од круша Сваровски, брилијантно кубна цирконија, создадена врз основа на оригиналниот дизајн на самиот Даниел Сваровски. Дизајнот, 125 -тиот цртеж во сопствената работна книга на Сваровски, се заснова на класичен пресек покачен на поголемо ниво на сјај со 125 совршено исечени аспекти. 125 аспекти ја даваат оваа голема 1,33 карат, 5мм од 8мм залепена и убава брилијантна крута во форма на круша, што е неспоредлива брилијантност и искра. Овој уникатен и забележителен прстен тежи вкупно 2,43 грама со вкупна тежина на скапоцен камен од 1,33 карати. За да го задржите овој прстен како сјаен како денот кога го купивте, запомнете редовно да го бришете со мека крпа за полирање на накит. Големина 9. Стерлинг сребро. 5x8mm форма на круша Сваровски бела кубна цирконија. 1,33 CTTW . Големина 9.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата