.

.

Уметнички ткајачи Колин Ориентална машина за миење на тркач за миење садови, модар патлиџан, 2'7 12

Уметнички ткајачи Колин Ориентална машина за миење на тркач за миење садови, модар патлиџан, 2'7 12

Оценки на купувачот:

DEN 1792.32
Од стоката
Во магацинот

Поканете мистериозен шарм во вашиот дом со Виолетова навестувања и неутрални тонови на колекцијата за печатени килими на Кристијансбург. Одликувајќи се со преодното преовладување на Mage Ogonal Medallion, овој расположеен килим е зачудувачки акцент со традиционален дизајн. Пријателски за миленичиња и деца, овој килим е совршен за области со висок сообраќај како влегување или дневна соба. Машина ткаена со 77% Ченил-Полистер и 33% памук, поддршка на платно и низок куп од 0,2 инчи во Турција. Се препорачува подлога за килими за да се спречи лизгање и движење. Место чисто со бела крпа, едногодишна ограничена гаранција. Машина ткаена во Турција со 66% Ченил-Полистер, 34% памук. Функционалниот низок куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот и нема да ги попречува влезовите . сложените детали додаваат димензија на вашиот простор . дизајниран да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрено од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневната соба, трпезаријата, кујната и ходниците . За секој вид истурање, исчистете го вашиот килим со памучна крпа или хартиена крпа. Користете движење за размачкање, работете од рабовите до центарот на излевањето. Користете раствор на сапун за садови и ладна вода за да кренете подлабок остаток. За поголеми излевања или повеќе тврдоглави дамки, ставете го килимот во мијалник на нежен амбиент и закачете се да се исушат. Вашиот килим треба да биде единствената ставка во тапанот и да се нареди рамномерно. Не користете детергент. Се препорачува употреба на подлога за килим за да се спречи лизгање и движење.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата