.

.

Нутрихеф 24-Парче Супериорен Стакло Контејнери За Складирање Храна Во Собата-Редење Дизајн бпа-слободен Заклучување капаци Стакло Контејнери Капацитет: Оз-Оз

Нутрихеф 24-Парче Супериорен Стакло Контејнери За Складирање Храна Во Собата-Редење Дизајн бпа-слободен Заклучување капаци Стакло

Оценки на купувачот:

DEN 1.67
Од стоката
Во магацинот

Карактеристики : Контејнери Толерира Брзите Температурни Промени без Warping или Напукнување Стакло Контејнери нема да ги Апсорбира Дамки и Мириса Херметички Печат за Храна Свежина Сјајни Површината Одржува Tastiness на Храна за долгорочна Употреба 100% Течење Доказ Стакло Оброк Првично Контејнери Голема on-the-go & Замрзнувач да Рерна Безбедна Храна Контејнери 12 Контејнери со по 12 Капаци од Различни Големини Направена од Високо Borosilicate Стакло Безбедно да се пренесе од Замрзнувачот да Рерна во Instants Контејнери се машина за миење Садови Безбедно Пријателски за животната Средина и Слободни на Хемикалии, Лесно да се Чисти и да ги чува Капаци се Стокмено на BPA Free Пластични Ново Реновиран Шарки капаци Технологија Пластовидно дизајн Шарки Брави со Отстранлив Заптивка Фурна, Микробранова, Замрзнувач Безбедно Дамка и Мирис Отпорни 4 Snap Херметички, Течење-доказ Заклучување на Капак Она што е во Кутијата : (2) 12 оз со Капак (1) 21.5 оз со Капак (1) 35oz со Капак (2) 11 оз со Капак (1) и 17,5 оз со Капак (1) 27 оз со Капак (2) 13.5 оз со Капак (1) 21.5 оз со Капак (1) 32 оз со Капак Технички Спецификации : градежен Материјал : Висок Квалитет на Стакло Сад Стил : Правоаголник + Плоштадот + Круг Капак Стил : Шарки Заклучување на Капак Капацитет : 11 Оз - 35 Мл 24-ПАРЧЕ СЕТ : стакло храна контејнери поставите доаѓа w/ 12 контејнери со по 12 капаци со различни големини и форми за оброк првично, храната складирање на остатоци. Вклучува (2) 12 мл, 21,5 мл, 35оз, (2) 11 мл, 17,5 мл, 27 мл, (2) 13,5 мл, 21,5 мл и 32 мл. ПРЕМИУМ СТАКЛО : овој стаклен сад за подготовка на оброци е изработен од високо боросиликатно проѕирно стакло и може да толерира брзи температурни промени со искривување или пукање. Безбедно за пренесување од замрзнувач во рерна во еден момент и нема да апсорбира дамки или мирис. БЕЗБЕДЕН И СИГУРЕН : за разлика од пластиката, овој пакет за подготовка на стаклени оброци за складирање храна е без хемикалии и еколошки. Топла храна може да се стави директно во контејнерите бидејќи нема хемикалии да пијавица во храната & капаците се изработени од пластика без бпа. ХЕРМЕТИЧКИ ПЕЧАТ : стаклените контејнери за складирање храна без бпа имаат 4 капак отпорен на истекување што создава херметички заптивка за свежина на храната. Новоиновираната технологија на капаци со шарки го прави капакот лесен за отворање и затворање. Одлично за теретана, базен или работа. ЛЕСНО ЗА ЧИСТЕЊЕ и СКЛАДИРАЊЕ : Карактеристики правоаголник, квадрат и тркалезен стил на контејнер. Стаклото за контејнери за подготовка на храна е безбедно за миење садови, што го прави чистењето ветре. Контејнерите и капаците се редат и се гнездат едни во други, така што не зазема многу простор.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата