.

.

Курт Адлер 8. во. Дрвени Музички Војник Оревокршачка

Курт Адлер 8. во. Дрвени Музички Војник Оревокршачка

Оценки на купувачот:

DEN 1.00
Од стоката
Во магацинот

Класичен оревокршачка војник, Овој Курт Адлер 8.5 во. Дрвени Музички Војник Оревокршачка доаѓа облечен во блескаво црвена, сина и златна униформа и има истакнати бели вештачко крзно коса и брада. Неговиот украсен штанд е музичка кутија која свири Апартман Оревокршачка. За Курт С. Адлер Ад.Приказната За Курт С. Адлер Ад. започнува по завршувањето на ВТОРАТА Светска Војна кога Г-Дин Адлер се обиде да извезува општа стока. Бизнисот растеше, А Европските економии цветаа така тој го сврте својот фокус кон увозот. Орнаменти беа понудени од 1950-тите, а убави, рачно изработени ангели од Источна И Западна Германија најдоа ентузијастичка публика во Америка. Адлер ја прошири линијата до стаклени украси од Чехословачка, висечки украси на Таванот Од Германија и минијатурни светла од Италија.Следната деценија, Адлер започна да увезува празничен декор од Далечниот Исток. Шарените снежни глобуси и другите анимирани предмети станаа омилени на колекционерот. Во 1980-тите и 90-тите години, Беа воведени Фабриче дедо мраз, оревокршачи и други колекционерски предмети. Неодамнешните додатоци вклучуваат аниматроника, дрвја со оптички влакна, интерактивни календари за доаѓање и синхронизирани музички украси. Димензии : 3.9 L x 3.7 W x 8.5 H во. Музички оревокршачка. Украсен со сјај. Дрвен дизајн. Ја игра мелодијата "Апартман Оревокршачка".

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата