.

.

Лента Со висока Температура Лента За Топлина Лента Отпорна На Топлина Лента За Пренос На Топлина Топлинска Лента За Сублимација Без Остатоци

Лента Со висока Температура Лента За Топлина Лента Отпорна На Топлина Лента За Пренос На Топлина Топлинска Лента За Сублимација

Оценки на купувачот:

DEN 2.00
Од стоката
Во магацинот

Спецификации На Производот. Материјал : Полиимид Силикон. Боја : Транспарентна кафеава. Навистина е незаменливо кога се сублимира и лентата може многу да ја заврши работата well.It широко се користи како трансформатор на електрична изолација, мотор, серпентина, Производство на Полупроводници, кондензатор, во електронската индустрија и така натаму. Тие секогаш се држат цврсто низ целиот температурен опсег со номинална лента. Водоотпорен. Стабилни Перформанси. Лесно Се Откинува. Уредни Рабови. Нема Остатоци Пренос На Топлина Лента За Сублимација Топлина Притиснете. . Топлинска Лента 100% сосема нова и Без кршливи по загревањетоголемина : различни опции : 0,25 ИНЧИ, 0,125 ИНЧИ, 0,375 ИНЧИ, 0,39 ИНЧИ, 0,75 ИНЧИ, 0,78 ИНЧИ, 1 ИНЧИ, 1,2 ИНЧИ,2 ИНЧИ, 3 ИНЧИ, 4 ИНЧИ Топлинска лента совршен за заштита на чувствителните компоненти на печатеното коло (ПХБ), како што се златните прсти при лемење со бранови. Лента Отпорна на топлина широка употреба како топлинска лента за трансформатор, мотор, серпентина, кондензатор и напојување со конверзија на фреквенција во електронската индустрија. Пренос на топлина лента за винил.Оваа лента за пренос на топлина го одржува вашиот дизајн на место кога правите кошули и капи,помага да се направи винил за пренос на топлина на топлинска преса. Големина на лента со висока Температура : Ширина : околу 10мм/0,39 инчи; Должина : околу 33м /108 стапки. Отпорност на топлина : Отпорност На Топлина Со Краток период : 260 ° (500°F)Отпорност На Топлина Со Долг период : 572°F(300€). Боја на топлинска Лента : главно тауни, Без остатоци.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата