.

.

Езерцето Краставица Ладна Крем Шминка Отстранувач Краставица Ладна Крем, 6. оз

Езерцето Краставица Ладна Крем Шминка Отстранувач Краставица Ладна Крем, 6. оз

Оценки на купувачот:

DEN 1.33
Од стоката
Во магацинот

Езерце?чистачот За Краставици го комбинира длабокото чистење на средството за чистење со навлажнувачките придобивки од хидратантната крема. Овој отстранувач на шминка обезбедува нежно и ефикасно чистење за отстранување на нечистотијата и шминката, притоа оставајќи ја кожата да се чувствува свежа и веднаш хидрирана. Овој отстранувач на шминка обезбедува уникатно искуство за чистење кое е одлично за сите типови кожа. Се што правите е масажа на производот во кожата, и или избришете го производот со влажна крпа или лесно исплакнете, поради не само чиста, туку и веднаш освежена кожа. Овој лесен, немрсен отстранувач на шминка е натопен со краставица, длабоко ја чисти и отстранува шминката додека ја враќа основната влага. Ова ја отстранува најтешката шминка-дури и водоотпорна маскара-додека навлажнува како крем, што ја прави одличен отстранувач на шминка за очи. Основни состојки : екстракт Од Краставица-познат по своите освежувачки и хидратантни својства. Минерално Масло-ефикасно ја отстранува шминката и нечистотијата од кожата?површината. За чиста, мека и свежа кожа во една лесна рутина, ставете ја вашата доверба во класика Растворете ги сите траги од шминка и оставете ја кожата да се чувствува хидрирана со лесна влага. Експертите ја наведуваат важноста од одржување на чисто лице без шминка за оптимална убавина на кожата. Шминката, заедно со мртвите клетки на кожата, нечистотијата и загадувањето може да предизвикаат затнување на нашите пори и да доведат до појава и досада на кожата. Трошењето време секое утро и ноќно чистење и грижа за вашето лице е добро поминато време. Особено кога ќе најдете производи кои не само што чистат, туку помагаат и во навлажнување и хидратација на кожата. Краставица На Езерцето Ладен Крем За Отстранување Шминка Краставица Ладен Крем, 6,5 мл 6,5 мл тегла Чистење Краставици На Езерцето. Свежо и лесно средство за чистење и отстранување шминка. Дерматолог тестиран и не ги затнува порите. Ја отстранува шминката и водоотпорната маскара додека ја враќа основната влага. Лесна, немрсна формула погодна за сите типови кожа. Ја остава кожата да чувствува и мириса свежо.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата