.

.

Трговска Марка Ликовна Уметност Празничен Отоми јас Платнена Уметност Од Грејс Поп

Трговска Марка Ликовна Уметност Празничен Отоми јас Платнена Уметност Од Грејс Поп

Оценки на купувачот:

DEN 1.33
Од стоката
Во магацинот

Уметник : Грејс Поппсубјект : Животински Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има син коњ во шарена цветна рамка. Истакнати Бои : Бела, Светло Сина, Црвена, Сина, Зелена, Теал, Розова Светската Уметничка Група Е водечки уметнички издавач лоциран во Ричмонд, вирџинија. Ние произведуваме ѕиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како Отпечатоци Од Стариот Свет, Светската Уметничка Група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од Многу Традиционални до високо Современи. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската Уметничка Група има свое Студио за визија за внатрешен дизајн. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. син коњ во шарена цветна рамка.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата