.

.

Трговска марка ликовна уметност „Сонома даб #3“ платно уметност од Алан Блаусти

Трговска марка ликовна уметност „Сонома даб 3“ платно уметност од Алан Блаусти

Оценки на купувачот:

DEN 3.00
Од стоката
Во магацинот

Уметник : Алан Блаустисубјект : Пејзаж-апелатива : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има разнобојна фотографија на изгрејсонце од дрвја во Сонома. Истакнати бои : бела, сива, светло сина, тен, кафеава боја што ја опфаќа работата на некои од најдобрите современи уметници и фотографи, нашата линија на современи публикации нуди куриран избор на висококвалитетни, оригинални слики што можат во голема мерка да ја подобрат вашата линија на производи или проекти. За малопродажба, нашата комбинација на современи ликовни уметнички слики измешана со нашиот широк избор на забавни новински слики и постери за најпродавани производи, создава неодолива мешавина на производи. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шарена фотографија на изгрејсонце на дрвја во Сонома.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата