.

.

Холштајн Делови 2bws Диск Сопирачка Рампа Носат Сензор За Audi Одговара изберете: AUDI A6, AUDI A7

Холштајн Делови 2bws Диск Сопирачка Рампа Носат Сензор За Audi Одговара изберете: AUDI A6, AUDI A7

Оценки на купувачот:

DEN 2656.00
Од стоката
Во магацинот

Сензорите за Абење на сопирачките се користат за предупредување на возачот на возилото дека на влошките на сопирачките им е потребна замена. Сензорите За Абење на сопирачките се инсталираат во влошки за сопирачките на возилата и се поврзуваат во системот за известување на возилото. Кога влошките на сопирачките ќе се истрошат до однапред одредено ниво, возачот е известен дека е време да се заменат влошките на сопирачките и сензорите за абење. Сензорите за Абење на сопирачките историски се користат за Европски увоз, а од неодамна и За азиски И Домашни Модели од повисока класа. Холштајн Сензорите за Абење на Сопирачките се произведени со користење на најквалитетна армирана пластика која може да издржи температури до 400 Степени Целзиусови. Холштајн Сензорите За Абење на Подлогата за Сопирачките се директни замени ЗА ОЕ со совршено вклопување, форма и функција за беспрекорно работење. Одговара Изберете : 2017 АУДИ А6 2017 АУДИ А7 2010 АУДИ А8 8 Цил 4,2 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата